18. 6. 2026 / 10:00
V oblasti u horního Penny Marketu v Ostrově úspěšně skončila třetí etapa demolice starých řadových garáží. Vedení města tímto krokem pokračuje v systematické a dlouhodobé kultivaci této nevyhovující lokality, kde se původně nacházelo celkem 110 garážových objektů.
Radnice v uplynulých letech investovala velké úsilí do toho, aby část soukromých objektů vykoupila nebo získala prostřednictvím směn. Díky tomuto postupu měla municipalita k dubnu 2026 ve svém vlastnictví již 89 garáží, z nichž se většinu podařilo k dnešnímu dni kompletně odstranit. V rukou soukromých majitelů tak v této oblasti nadále zůstává posledních 21 garáží. Představitelé města s těmito vlastníky i nadále intenzivně jednají a snaží se najít oboustranně přijatelný kompromis.
Mezitím Ostrov neotálí a postupně bourá ty objekty, které již plně ovládá. Jen v průběhu roku 2025 město na demoliční práce a s tím spojené terénní úpravy vynaložilo částku 2 552 831 korun včetně DPH, za což nechalo zlikvidovat 42 garáží. V letošním roce pak přišla řada na dalších 12 staveb, jejichž odstranění z městské pokladny odčerpalo 1 071 133 korun včetně DPH.
Paralelně s bouracími pracemi město aktivně připravuje výstavbu zcela nových garáží v Jáchymovské ulici. Tyto nově vybudované objekty by měly v budoucnu posloužit právě jako adekvátní náhrada pro zbývající soukromé vlastníky u Penny Marketu. Formou směny za staré objekty chce radnice proces výkupů dotáhnout do konce a definitivně tak dokončit celkovou proměnu této městské čtvrti.